czwartek, 15 grudnia 2016

Renifer z instrukcją

Witajcie!

Dzisiaj przychodzę do Was ze świątecznym Ciapakiem wraz z instrukcją. Do tej pory zamieściłam jedną taką instrukcję z misiem ponad dwa lata temu. Wykonanie niektórych wzorków wcale nie jest trudne. Wystarczy mieć pomysł. Potem rozłożyć obrazek na czynniki pierwsze i zabrać się za malowanie. 


Zabieramy się więc do pracy.
Przygotowujemy paznokcie, matowimy, odtłuszczamy itd. Malujemy wszystkie 2 warstwami lakieru. W moim przypadku był to czerwony- Intense Red 027 oraz biały- Strong White 001. 

Następnie na białym podkładzie malujemy cienkim pędzelkiem 001 beżową "gruszkę" (Frappe 135) i wkładamy do lampy na 2 minuty. 
 
 
Sondą 001 malujemy oczy i nos. Użyłam tych samych kolorów co w całej stylizacji (001 i 027). Środkowy paznokieć pokryłam jedną warstwą limitowanego lakieru (Cherry&Berry 111). Włożyłam do lampy na 2 minuty.

 

Zdjęcie jest mało wyraźne, wybaczcie. Malujemy rogi (Espresso 029). Wkładamy do lampy na 2 minuty.
 

Ostatni element naszej stylizacji to czarne kropeczki na oczach i biała na nosie. Wkładamy do lampy na 2 minuty.

 Wszystko malujemy bezbarwnym Topem No Wipe i wkładamy do lampy na 2 minuty. Jak możecie zauważyć malując wzorki robię "kleksy" potrzebnych kolorów na folii aluminiowej. Nie muszę wtedy odkręcać za każdym razem buteleczek i dozuję odpowiednią ilość lakieru.

Świąteczny renifer gotowy. Jak wam się podoba?
Nosząc go kilka dni stwierdzam, że zapomniałam o uszach. Tylko Ciii... :)
 

2 komentarze: